Co odkładasz na później?

        

Patryk: Mam takie rzeczy, które odkładam na później. 

Niestety, często powtarzam: „znajdę kiedyś czas” albo „zrobię, jak znajdę chwilę”. 

Czas wielkiego postu jest świetny, by zwolnić, złapać głębszy oddech i zrobić to, co już od dawna odkładam. W moich myślach już powstaje lista, na której w kolejnych punktach pojawiają się odwlekane sprawy. Nic specjalnie wielkiego i podniosłego… masa drobnych rzeczy. Porządek w pokoju, a może przemeblowanie go? Rozmowa z kimś, z kim miałem już dawno porozmawiać ale „jakoś nigdy nie było czasu”. Podejrzewam, że każdy ma taką osobę, z którą już jakiś czas nie ma kontaktu, a może właśnie czeka na ten krok. 

Jak to jest u Ciebie?

Podczas tworzenia tego postanowienia postawiliśmy na pełną dowolność, nie narzucamy Ci nic konkretnego… pewnie już zresztą masz swój pomysł.

W naszym plenerze spotkasz zadanie:

We mnie od razu zrodziła się refleksja, czy ci, którzy są najbliżej, chcieliby spędzić trochę czasu wspólnie?

Pomyślałem chwilę… i wiedziałem, co wpisać. W moim przypadku będą to dwie rozmowy z osobami, z którymi już dawno nie rozmawiałem. Wpisuję tutaj konkretny dzień i dzień alternatywny, gdyby jednak w pierwszym terminie nie udało się porozmawiać.

Teraz kolej na Ciebie!

Na podjęcie decyzji są aż dwa dni, znajdź chwilę i zastanów się, co będzie tą rzeczą, którą w tym miejscu wpiszesz. Dobre postanowienie do konkretnego działania na początku tego okresu da dodatkową motywację. To zadanie, które sam wyznaczysz sobie na miarę swoich możliwości, będzie celem wymagającym, ale do wykonania. Podejmij dobrą decyzję, wyzwanie, które dobrze wykonasz da ci dużo dobrego, ogrom satysfakcji, a ponadto uczyni cię lepszym.

Powodzenia!