Jesteśmy drużyną! #CrossPost2024

W świecie panuje powszechne i słuszne przekonanie, że w drużynie drzemie olbrzymia siła. W pojedynkę człowiek jest w stanie wiele zdziałać, jednak w drużynie, gdzie jej członkowie motywują się wzajemnie – jeszcze więcej! 

Zanim przeczytasz wszystko – możesz ZAMÓWIĆ PLANER już teraz!

Nasza Crosspostowa ekipa (ks. Marcin, Patryk, Paula) w tym roku również podjęła wyzwanie stworzenia planera, dzięki któremu owocnie przeżyjecie okres przygotowania do Wielkanocy! Wy… ale i my również z Wami! Tak jak w minionym roku będziemy uczestniczyć w tych przygotowaniach razem z Wami, a Wy będziecie mieli okazję podglądać, jak nam to wychodzi. W tym roku działamy pod hasłem DRUŻYNA, dlatego, że wszyscy jesteśmy wielką drużyną – wspólnotą – Kościołem. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy więcej osiągnąć, sięgać dalej – w drużynie dżemie moc, potencjał i wzajemna motywacja. 

Szczęśliwi i pełni entuzjazmu możemy przedstawić wam plan na tegoroczny Wielki Post. Tak jak w zeszłym roku proponujemy planer bardzo rozbudowany o kolejne treści, które będziecie mieli okazję znaleźć w Internecie. Sam planer to dopiero początek. Jego uzupełnieniem będą filmiki dodawane przez nas codziennie na profilach na TikToku (@padrefilar @jakubikpaula @ceremoniarznatiktoku), dostępne będą także na kanale YouTube „Młodzi Archidiecezji Krakowskiej”. Filmy będą ukazywały jak my radzimy sobie z planowaniem i wypełnianiem zadań zawartych w planerze, pokażą także nasze zmagania podczas całego trwania Wielkiego Postu, a także będą krótkim rozważaniem do ewangelii z dnia. 

Co tydzień, w niedzielę wieczorem będziemy mogli spotkać się na zorganizowanej transmisji live na TikToku, gdzie będziecie mogli zadać pytanie, dowiedzieć się co u nas słychać, a także podzielić się swoimi owocami, wnioskami i wątpliwościami dotyczącymi projektu! 

Stworzyliśmy także dla Was dedykowaną playlistę, która będzie codziennie uzupełniana o kolejny utwór. Muzyka pomoże w zadumie i rozmyślaniu nad okresem Wielkiego Postu, a także nad samymi świętami, do których się będziemy przygotowywać. 

Konto @crosspost_pl na Instagramie pomoże Ci nie przegapić kolejnych aktualizacji dotyczących całego projektu. Publikujemy tam przez cały rok, zachęcamy do zajrzenia w wolnej chwili. 

Ostatnią składową planera jest blog, na którym właśnie się znajdujesz. Tutaj będziemy rozszerzać treści zawarte w projekcie CrossPost, dodawać wpisy, które rozbudują wiedzą w niektórych tematach zawartych w planerza, a także przedstawią wybrane wątki poruszone przez nas podczas przygotować do Świąt Wielkiejnocy. 

Zapraszamy do włączenia się w tak rozbudowany projekt. Przygotuj się z nami do najważniejszych świąt naszej wiary! Wystarczy, że przez poniższy link zamówisz planer i zaczniesz go wspólnie z nami wypełniać. Chcemy przeżyć ten czas jako drużyna, wpierać się wzajemnie, pokonywać trudności i mowtywować. Dołączasz? Do rozpoczęcia Wielkiego Postu zostało już niewiele czasu. 

Teraz już na pewno dobry czas na to, aby zamówić planer!