Startujemy!

Jaka myśl towarzyszyła Ci rano po przebudzeniu? Przyznam, że ja uwielbiam poranek w środę popielcową (chociaż ten – przez dosyć krótką noc – był dziś bardzo szybki). To czas takiej dużej mobilizacji duchowej. Kolejki do konfesjonałów, przejęcie na twarzach przy pochylaniu głowy na posypanie popiołem, wyśpiewane pierwszy raz od dawna pieśni wielkopostne. Chcemy się nawracać. Patrzymy z nadzieją na zmianę, która może przyjść. Dzisiaj to przejęcie jest jeszcze spotęgowane intencją, w której pościmy za wezwaniem Papieża Franciszka. Wołamy o pokój.

Co zrobić, żeby to wszystko się nie rozmyło? Żeby nie stracić Wielkiego Postu? Żeby nie było tak, że w przyszłą środę obudzimy się już z mocno osłabioną wolą nawrócenia, bo zaczynało się dobrze, ale… wyszło jak zwykle?

Cieszę się, że tworzymy wspólnie CrossPost – jestem przekonany, że to jest nasza szansa. Planer jest tak zaprojektowany, aby pomóc Ci uporządkować codzienność, podjąć postanowienia, zaplanować czas i codziennie mieć kontakt ze Słowem Bożym. Filmy i podcasty mają zainspirować, a spotkania on-line, grupa na FB i aplikacja pozwolić wymienić się doświadczeniami z ludźmi, którzy myślą jak Ty.

To Ty decydujesz, z których z tych narzędzi chcesz skorzystać (poniżej garść linków).

Jeśli masz pytania – pisz! Chętnie pomogę!

Z modlitwą i błogosławieństwem,

Ks. Marcin Filar

____
www.crosspost.pl

Pierwszy odcinek jest dostępny jako film lub podcast:
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=ppLbc807EWI

Spotify: https://open.spotify.com/episode/158MX8FV5gO296eDzDuzqV?si=b7156a5cead943e6

SoundCloud: https://soundcloud.com/mlodzi_diecezja/rozgrzewka-przed-walka-crosspost-2022-pojedynek 

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/3073248069670453/

Aplikacja: http://www.pentecostapp.pl/ 
(do dostępu do grupy w aplikacji jest potrzebny kod QR, który znajdziesz w planerze)