Zapraszamy na CrossPost 2022!

W jaki sposób towarzyszyć młodzieży w ich codziennych zmaganiach, wirtualnej samotności, braku poczucia sensu? Te pytania zadałem, gdy razem z katechetą Rafałem Indykiem (autor bloga “Patrząc z góry”) i przedstawicielami młodzieży rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznej edycji projektu CrossPost. Dopisek „Pojedynek” to owoc naszej wspólnej refleksji. Na Wielki Post proponujemy młodym ludziom nie tylko walkę o samego siebie. Najważniejsze będzie odkrycie, że Jezus jest tym, który nieustannie o nas zabiega.

W projekt o nazwie „CrossPost. Pojedynek” wchodzą:· 

Cztery filmy pomagające w przeżyciu Wielkiego Postu, które będą opublikowane w Środę Popielcową oraz pierwszą, trzecią i piątą niedzielę Wielkiego Postu na kanale YouTube „Młodzi Archidiecezji Krakowskiej” oraz portalu Facebook (także do odsłuchania w formie podcastu na Spotify).

Planer wielkopostny – 32-stronicowy zeszyt na cały Wielki Post, zawierający listy zadań, wyzwania, rozważania do Ewangelii, kalendarz z zaznaczonymi nabożeństwami. Dzięki formie każdy może go dostosować do siebie, a także do potrzeb wspólnoty/grupy formacyjnej. Planer dostępny będzie także w wersji elektronicznej, choć preferujemy ograniczanie czasu spędzanego przez młodzież przed ekranem.

Spotkania on-line – odbywać się będą dla chętnych młodych z duszpasterzami młodzieży w drugą, czwartą i szóstą niedzielę Wielkiego Postu.

Subskrypcja na stronie www.crosspost.pl, a także możliwość dołączenia do grupy w darmowej aplikacji PentecostApp.

Ruszyła już przedsprzedaż planerów, może do nas dołączysz?

Pozdrawiam i zapraszam,
ks. Marcin Filar
archidiecezjalny duszpasterz młodzieży