Poznaj twórców CrossPostu!

Zaprojektowali i przygotowali planer CrossPost. Teraz przez cały Wielki Post nie planują tylko pomagać w przeżyciu tego czasu uczestnikom projektu. Sami też zmierzą się z wyzwaniami, które przygotowali. Kim są tegoroczni twórcy?

Julia, ks. Marcin, Paula i Patryk wspólnie stworzyli tegoroczny CrossPost

Julia: Mam 18 lat i pochodzę z Krosna. Jestem obecnie w klasie maturalnej na profilu dziennikarsko-językowym. Swoją działalność na TikToku o tematyce religijnej rozpoczęłam w listopadzie 2021 roku. Uwielbiam podróżować, poznawać nową kulturę i języki. Pasjonuję się lekturą Pisma Świętego, która towarzyszy mi na co dzień. W wolnym czasie bardzo lubię piec różne wypieki i śpiewać (chodź zazwyczaj gdy jestem sama 😉 )

Patryk: Na TikToku bardziej znany pod nazwą Ceremoniarznatiktoku. Mam 26 lat, mieszkam we Wrocławiu i kończę studia teologiczne. Dbam w Kościele o liturgię, zakrystię, formację ministrantów i przy okazji staram się ogarniać studenckie życie. Kocham podróżować, tańczyć, jeździć na koncerty, a to tylko kilka spośród moich pasji i zainteresowań. Pan Bóg pokierował moim życiem tak, że przez cztery lata byłem w seminarium, gdzie rozkochałem się w liturgii. Nieraz przekonałem się o Jego działaniu w życiu poprzez duże i małe znaki.

Paula: Mam 21 lat i mieszkam w Warszawie, gdzie studiuję prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na tiktoku działam od sierpnia 2022 r. – był to przełomowy moment w którym zaczęłam nagrywać vlogi pielgrzymkowe w drodze na Jasną Górę. Gdy ktoś mówi o Pauli od razu na myśl przychodzą rogaliki, ale o tym wiedzą najbardziej wtajemniczeni obserwujący moją twórczość w mediach! Śpiewam w Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego”, uwielbiam wieczorne adoracje i jestem największą fanką tańców pielgrzymkowych, więc belgijki nigdy nie odmówię!

Ks. Marcin: Jestem księdzem od 5 lat, obecnie posługuję w parafii św. Józefa na os. Kalinowym w Krakowie oraz pełnię funkcję Duszpasterza Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Szukając w epidemii różnych form dotarcia do ludzi młodych znalazłem się w przestrzeni internetowej… i tak już zostało. Na instagramie i TikToku jako @padrefilar publikuję codzienne rozważania do Ewangelii. Dzięki nim poznałem Julkę, Patryka i Paulę, których zaprosiłem do trzeciej edycji CrossPostu.

W czasie Wielkiego Postu twórcy będą regularnie publikować treści pomagające w pracy z plenerem – koniecznie zaobserwuj ich profile w mediach społecznościowych!